Osprzęt w jaki wyposażone są komory jest projektowany i dobierany indywidualnie

OFERTA

Przemysłowe Komory Klimatyczne

Przemysłowe komory klimatyczne wykorzystywane są we wszystkich dziedzinach zajmujących sie testowaniem, badaniem oraz produkcją różnego rodzaju materiałów.

 

Do odbiorców takich systemów należą między innymi zakłady z branzy: farmaceutycznej, motoryzacyjnej, gumowej, biotechnologicznej, budowlanej jak również Uczelnie Wyższe zajmujące się na badaniami wymagającymi utrzymania konkretnych, stałych warunków klimatycznych.

 

Zastosowanie komór w zależności od profilu działalności zakładu:

 

  • Komory wegetacyjne i doświadczalne

Umożliwiają utrzymanie odpowiednich parametrów niezbędnych do wegetacji różnego rodzaju organizmów biologicznych. Zastosowanie komory pozwala na pełne kontrolowanie z osobna każdego z najważniejszych parametrów wpływających na rozwój organizmów: temperatury, wilgotności (dzięki możliwości zastosowaniu systemu nawilżania), stężenia CO2, naświetlenia.

 

  • Komory magazynowe

Znajdą zastosowanie w przemyśle farmaceutycznym do przechowywania preparatów, półproduktów do produkcji leków w specjalnych warunkach. Dzięki komorom klimatycznym możliwe jest utrzymanie specyficznych warunków temperatury i wilgotności wymaganych dla substancji np. hydrofilnych lub hydrofobowych. Szeroki zakres regulacji zarówno temperatury, jak i wilgotności umożliwia pełną kontrole nad panującym w komorze klimatem.

  • Komory laboratoryjne

Wykorzystywane we wszystkich branżach zajmujących sie badaniami laboratoryjnymi. Należą do nich firmy farmaceutyczne, laboratoria drogowe, producenci materiałów budowlanych itd. Komory takie umożliwiają przeprowadzenie badań, testów w ściśle określonych warunkach klimatycznych. Nasze urządzenia są w stanie wygenerować klimat o wilgotności w przdziale od 3-98% RH oraz temperaturę w równie szerokim zakresie. Docenią to zakłady produkujące i testujące betony oraz asortyment związany z szeroko pojetym terminem betonów, Uczelnie Wyższe wymagające specjalistycznych warunków do przeprowadzania badań itd.

 

  • Komory technologiczne dla przemysłu motoryzacyjnego

Do komór tego typu należą zarówno komory obróbki produktu, jak i testów gotowych już wyrobów. W urządzeniach przez nas proponowanych wytworzyć można każdego rodzaju warunki klimatyczne iezbędne do wykonywania testów sprawnościowych np. opon lub wytrzymałościowych np. izolacji przewodów energetycznych, rur, węży gumowych. Dodatkowo komory tego typu wyposażone są w czujniki i systemy zabezpieczające przed nadmiernym stężeniem skodliwych gazów.

 

Wszystkie proponowane przez naszą firme typy komór klimatycznych wyposażone mogą być w automatyczny lub ręczny system programowania parametrów pracy.

 

Osprzęt w jaki wyposażone są komory jest projektowany i dobierany indywidualnie z uwzględnieniem wszystkich potrzeb zamawiającego. W zależności od potrzeb klienta komory wyposażone mogą być w systemy:

 

-centrali klimatyzacyjnej

 

-centrali klimatyzacyjnej z osuszaczem adsorpcyjnym (szwedzkie wysokowydajne rotory)

 

-centrali klimatyzacyjnej z nawilżaczem powietrza

 

-centrali klimatyzacyjnej osuszająco - nawilżającej

COPYRIGHT 2015 - Roots