O NAS

OFERTA

AKTUALNOŚCI

WARTO WIEDZIEĆ

KOMIS

GALERIA

BRANŻE

KONTAKT

O NAS

OFERTA

AKTUALNOŚCI

WARTO WIEDZIEĆ

GALERIA

BRANŻE

KONTAKT

PRACA

Minęły już czasy kiedy temat osuszania powietrza w produkcji był tematem nowym.

OFERTA

Osuszanie powietrza

Minęły już czasy kiedy temat osuszania powietrza w produkcji był tematem nowym. Teraz firmy projektowe, montażowe i produkcyjne znają zalety osuszania. Wyspecjalizowani Pracownicy tych służb wiedzą jakie są jego korzyści, oszczędności i potrafią uzasadnić potrzebę osuszania.

 

Osuszanie adsorpcyjne opiera się na rotorze osuszającym. Sekcje rotorów których używamy charakteryzują się najwyższą wydajnością osuszania przy nominalnej zewnętrznej wilgotności powietrza. W porównaniu z innymi urządzeniami charakteryzują się wyjątkową skutecznością w niskich temperaturach. Idealne są dla systemów od których wymagamy uzyskania bardzo niskich parametrów Punktu Rosy (Dew Point). Systemy te skutecznie wspomagają osuszanie kondensacyjne.

 

Osuszacze adsorpcyjne powietrza atmosferycznego są stosowane do przygotowywania powietrza dla wielu procesów technologicznych, jak również w pomieszczeniach magazynowych służących do składowania np.produktów charakteryzujących sie dużymi właściwościami higroskopijnymi.

 

Proponowane przez naszą firme osuszacze adsorpcyjne wykorzystują  wysokiej klasy szwedzkie rotory osuszające. Zapewniają one bardzo stabilne warunki przy bardzo małym stopniu awaryjności i długiej żywotności.

TEORIA OSUSZANIA ADSORPCYJNEGO

Działanie osuszacza adsorpcyjnego powietrza jest bardzo podobne do działania obrotowego wymiennika ciepła. Przez urządzenie przepływają skierowane przeciwbieżnie dwa strumienie powietrza. Pierwszy strumień powietrza A (większy) zwany jest procesowym, drugi B (mniejszy około 30-40% procesowego) nazwano regeneracyjnym. Powietrze procesowe pozbywa się wilgoci przepływając przez rotor obrotowy C. Rotor jest głównym elementem osuszacza. Odpowiada on za skuteczność osuszania. Aktywny czynnik adsorpcyjny rotora którym przeważnie jest silica-gel lub chlorki litu, znajdujący się w porach rotora posiada wyjątkową zdolność pochłaniania wody z powietrza. Rotor obracając się wykonuje od 6 do 16 obrotów na godzinę w trakcie których przenosi wilgotne części rotora z sektora procesowego do sektora regeneracji.

 

Adsorbowana woda jest usuwana z rotora za pomocą przepływającego sekcją regeneracji ogrzanego na nagrzewnicy regeneracji D powietrza regeneracyjnego. Proces ten usuwa wilgoć z mikroporów rotora i wraz z powietrzem regeneracji usuwa na zewnątrz.

Jest to najprostszy model osuszacza ale na nim opierają się wszystkie inne np. uzbrojone w sektory odzysku, oczyszczania i inne mające na celu oszczędności energetyczne urządzenia.

COPYRIGHT 2015 - Roots